okeyManyak.net adresinde binlerce kullanıcı ile ücretsiz okey oyna.

OkeyBul

OkeyBul ile Okey Oyna

Okey oyunu yüz beş taşla ve dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Okey oyununun nasıl çıktığı konusunda internette farklı bilgiler yer almaktadır. Bir grup okeyin, zihinsel engellilere rehabilitasyon amacıyla çıktığı bu bireylerin gelişiminde sayı ve renklerin önemli bir rol üstlendiğini düşünür. Diğer yandan ise , okeyin Türk işçiler tarafından Almanya ‘da Rummikub oyununun evrimleştirerek bu hale aldığı söylenir.

Son yıllarda ise bu zevkli oyun sanal ortama büyük bir hızla taşınmıştır. Şimdilerde ise hemen hemen herkesin cep telefonlarında en az bir okey uygulamasının olduğunu düşünülür. En çok tercih edilen okey oyun sitesi ise OkeyBul.Net adresidir. Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran okey bul, binlerce oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Anlaşılır ve kullanışlı basit ara yüzüyle okey bula giriş yapmak oldukça kolaydır. Okey bul içerisinde aynı zamanda 101 gibi farklı oyun seçeneklerini de bulabilirsiniz. Site içerisinde aynı zamanda okey oyunu hakkında bilgilerde yer almaktadır.

Okey oyunu hakkında hiçbir bilgisi olmayan online oyun sever okeybul adresine giriş yaparak oyunu öğrenebilir kendini hazır hissettiğinde istediği salonda oyun oynayabilir. Site içerisinde üyelik oluşturmak ücretsizdir. Kullanıcılar aynı zamanda Facebook giriş bölümünü kullanarak da oyuna direk bağlanabilirler.

Oyun içerisinde diğer kullanıcılarla online olarak sohbet edebilirsiniz. Oyun esnasında konuşabildiğiniz gibi yeni arkadaşlıklarda edinebilirsiniz.

Yedi gün yirmi dört saat istediğiniz zaman site içerisine girip online şekilde oyununuzu oynayabilirsiniz.

Yapılan bir araştırmaya göre günün belli bir dönemini online oyun oynayarak vakit geçiren insanların, oyun oynamayan insanlara göre konsantrasyonlarının daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Online oyunlarda sürekli takip ve dikkat gerektiğinden kişilerin konsantrasyonlarının zaman içerisinde gelişme gösterdiği ve bu özelliğinde oyunlarda gösterilen çabadan geldiği ifade edilir.

Günün yorgunluğunu atmanın en güzel yöntemlerinden biri olan online okey oyununu ister cep telefonlarınızdan ister bilgisayarınızdan isterseniz de tabletinizden oynayabilirsiniz. Uykunuzun gelmediği dönemlerde online olarak okey oynamanın uyumaya yardım ettiğini söyleyen birçok kullanıcı olduğunu söyleyebiliriz. Gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak ve biraz olsun kafanızı dağıtmak adına sizlerde online okey oynayabilirsiniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 121 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 07 Mayıs 2023

Cevap bırakın