okeyManyak.net adresinde binlerce kullanıcı ile ücretsiz okey oyna.

Okey Oyunu Oyna, Yeni Okey Sitesi Javasiz Okey

GÜZEL SAATLER
İnsanların boş vakitlerinde en fazla yaptıkları işler arasında artık internet üzerinden oyun oynamak geliyor. Hem çok keyifli olan hem de kolay bir şekilde oynanabilen okey sayesinde insanlar eğlenceli saatler geçirebiliyorlar. Okey oyna için artık internet başına oturduklarında yüzlerce site bulabiliyorlar. Artık hangilerinden oyun oynayacaklarına karar verdikten sonra kısa bir süre içinde oyuna bağlanma şansları var.

Okey

Bu oyunu ister tek başlarına isterlerse arkadaşları ile karşılıklı olarak bu sitelerde oynayabiliyorlar. Birkaç çeşidi olan okey oyunu genel olarak renk ya da sayı şeklinde oynanıyor. Bir kişinin oyunda bitmesi halinde elinde kalan sayıların toplamı rengin sayısı ile çarpılarak hanelerine yazılıyor. Çoğu okey oyunu 11 elden oluşur. Burada amaç en fazla bitiş yaparak oyun sonunda birinci olmaktır. Diğer bir okey oyunu çeşidi ise toplamdan üşme çeşididir. Burada belli rakamlardan her bitiş sonrasından sayı düşülür amaç en kısa zamanda sıfıra ulaşmak ve oyunu kazanmaktır.
Boş vakitleri geçirmek için özellikle erkekler evlerinden rahat bir şekilde okey oynamaya başladılar. Bu sayede hem kahvelere gitmekten kurtuldular hem de evlerinden aileleri ile beraber olma şansını yakaladılar. Okey oyunu oynamak için artık sadece bir internet bağlantısı yeterli oluyor. Oyunun grafikleri düşük ve hazırlanışı basit olduğu için en kötü bilgisayarlardan bile kolay ve rahat bir şekilde okey oyununu oynayarak vakit geçirme şansları var.

Okey oyunu oynamak

KEYİFLİ OKEY
Kısa zamanda artık insanların internet üzerinden oyun oynaması çok popüler bir hale geldi. Bu konuda her gün internet üzerinde çok sayıda oyun sitesi açılıyor. Özellikle erkekler okey oyununda ve kağıt oyunlarında internet üzerinde daha fazla zaman geçirmeye başladılar. Bu yüzden artık evlerinden çıkmadan çok rahat bir şekilde okey oyunu oynayabiliyorlar.
Okey oyununa olan ilgi sadece erkeklerde geçerli bir durum değil. En az erkekler kadar bayanlar da bu oyunu giderek artan bir şekilde oynamaya başladılar. Bu yüzden artık bu oyunu oyamayabilecekleri sitelerin sayısında da bir patla yaşandı. Okey oyunu oyna seçeneğini nerdeyse her site kendi oyunları arasında dâhil etmiş durumda.
Okey oyna seçeneği tek başına oynanabildiği gibi eşli olarak da oynanıyor. Sevdiğiniz bir arkadaşınız ile aynı oyun sitesine girerek bu oyunu sanal ortamda karşılıklı olarak oynama şansınız var.

Manyak.Net
Okey sitesi manyak okey

Bu oyunun grafikleri ve hazırlanışı basit olduğu için en kötü bilgisayarlardan bile çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Bu yüzden insanlar bu oyuna girdikleri andan itibaren bu oyunun tam anlamıyla bağımlısı oluyorlar. Farkı şekillerde ve farklı türlerde oynana okey oyununun en fazla oynanan şekli renkli diye bilinen belli renklerin belli bir sayı katına eşit olduğu şeklidir. Biten kişinin dışındaki kişiler ellerinde kalan sayıyı o el hangi renk okey olarak belirlenmişse onunla çarparak kendi hanelerine yazıyorlar ve bu şekilde oyuna devam ediyorlar.


Yazar: admin

Görüntüleme: 0 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 07 Ocak 2022

Cevap bırakın