Manyak okeyin oynama şekli ve okey hakkında biligiler manyak.net sitesinde bulabilirsiniz okey nasıl mı oynanır burada canlı okey oyunumuzu oynayarak usta okey olma şansınız oldukça yüksek bulunmakta.Okey salonlarımızda şıklık ve zerafet ve okeyin kalitesi sadece burada manyak.net. Manyak okey ,dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Herkesin önünde bir ıstakası bulunur.

 

1’den 13’e kadar 4 ayrı renkten 2’şer adet + 2 adet sahte okey taşı, toplam 106 taş vardır. Oyuna başlarken herkese 14 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak olan oyuncuya 1 fazla, yanı 15 taş dağıtılır ve oyun, ilk oyuncunun elinden bir taşı yanındaki oyuncuya atması ile başlar.Oyunun amacı, aynı renkli taşları numara sırasına koymak veya farklı renkte, aynı numaralı taşları gruplamaktır.Gruplama, en az 3 taş ile mümkündür.Sırası gelen oyuncu ya bir önceki oyuncunun attığı taşı alacak, ya da ortadan taş çekecektir.

0

Ardından elindeki fazlalık taşı atması gerekir. Taşlar ilk dağıtılırken yere açılan taşın bir üstü okey’dir ve her hangi bir taşın yerine kullanılabilir..

KURALLAR

Manyak.net Global Okey sitesinde Kurallar Site içerisinde kullanılan rumuzlar diğer üyeleri rencide etmeyecek, küfür ve hakaret içermeyecek şekilde üyenin kendisi tarafından belirlenir. Aksi takdirde takma isim alanların girişleri yöneticiler tarafından engellenecektir.

Takma isimler ve nickler sadece kişinin kendisine ait olup, rumuz ve parola bilgileri üçüncü kişilere verilmemelidir. Takma isimlerin başka kişilere kullandırılması kesinlikle yasaktır ve istenmiyen bazı olaylara sebebiyet verebilir.. Aksini ispatlayıcı kesin delil gösterilmeksizin, üyenin takma isim ve parola ile yapılan tüm işlemler üyeliğin asıl sahibi tarafından yapılmış sayılır.

Kişiye edilen küfürlerden dolayı hukuki işlemlerde üyenin kendisi sorumludur. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı, küfür, hakaret içeren, dini ya da siyasi tartışma yapılması yasaktır. Oyunlarda kullanılacak olan rumuzlar siyasi fikirler konusunda olumlu veya olumsuz fikirler belirtemez. Bu gibi takma isimler operatörler tarafından uyarıldığında değiştirilmek durumundadır. Aksi taktirde üyelik geçiçi veya kalıcı olarak durdurulabilir ve hakklarında yasal işlem yapılabilir.

Lütfen Manyak.net Okey sitesi kurallarını dikkate alınız..