Manyak okeyin oynama şekli ve okey hakkında biligiler manyak.net sitesinde bulabilirsiniz okey nasıl mı oynanır burada canlı okey oyunumuzu oynayarak usta okey olma şansınız oldukça yüksek bulunmakta.Okey salonlarımızda şıklık ve zerafet ve okeyin kalitesi sadece burada manyak.net. Manyak okey ,dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Herkesin önünde bir ıstakası bulunur.

 

1’den 13’e kadar 4 ayrı renkten 2’şer adet + 2 adet sahte okey taşı, toplam 106 taş vardır. Oyuna başlarken herkese 14 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak olan oyuncuya 1 fazla, yanı 15 taş dağıtılır ve oyun, ilk oyuncunun elinden bir taşı yanındaki oyuncuya atması ile başlar.Oyunun amacı, aynı renkli taşları numara sırasına koymak veya farklı renkte, aynı numaralı taşları gruplamaktır.Gruplama, en az 3 taş ile mümkündür.Sırası gelen oyuncu ya bir önceki oyuncunun attığı taşı alacak, ya da ortadan taş çekecektir.

 

Ardından elindeki fazlalık taşı atması gerekir. Taşlar ilk dağıtılırken yere açılan taşın bir üstü okey’dir ve her hangi bir taşın yerine kullanılabilir..