MynetOkey – Mynet’ Okey Oyna’ma Sitesi

EĞLENCENİN TADINA VARMAK İÇİN

 

Masa oyunları arasında en popüler oyunlardan biri olan Okey oyunu, en az 2 en çok 4 oyuncuyla oynanırken amacı, oyun kulları doğrultusunda dizilen taşlarla en kısa sürede el açmaktır. Oyunda 106 taş olmakla birlikte 1’den 13’e kadar numaralanmış 4 farklı renkte taş serisi bulunmaktadır. Her seride yer alan sayılardan ikişer tane vardır. Öte yandan sahte okey olarak bilinen ve oyun sırasında Okey taşı olarak geçen taş yerine kullanılan 2 de sahte okey yer almaktadır. Her oyuncunun eline kapalı olarak dağıtılan 14 taşla başlatılan oyunda oyuncular, taşlarını ıstaka üzerine dizerek oyuna başlarlar. Kalan taşlar kapalı bir şekilde ıstakaların önüne konur ve yerde açılmış olarak bekleyen bir taş bulunur. Bu taş Okey taşıdır ve tüm taşların yerine kullanılabilmektedir. İlk oyuncunun yerden fazla bir taş çekmesiyle başlayan oyun, oyuncunun işine yaramayan fazla taşı sağındakine atmasıyla devam eder. Amaç, aynı renkte olan sayı serilerinden bir grup yapmaktır. Böylece elde oluşan grupların toplamının on dörde ulaşmasıyla fazla taşın ortaya konulması sağlanarak oyun kazanılır.

Online oyun oynama sayısının hızla arttığı dünyada, birçok insan ücretsiz oyun kanalları aramaktadır. Mynet Okey de ücretsiz oyun oynamak isteyen milyonlarca kullanıcıya bu avantajlı hizmeti sunmaktadır. Web sitesi, Okey oyununda Türkiye’nin en kalabalık oyun alanlarından biri olarak adından söz ettirmektedir.

Diğer yandan arama motorlarına Mynet Okey Oyna yazarak özellikle de milyonlarca kişinin sosyal medya üzerinde tercih ettiği Okey oyununu titizlik ve özenle sizlerle buluşturan sitemizde, diğer online masa oyunları sitelerinden farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Avantajları arasında ücretsiz olması dikkat çeken web sitemiz, aynı zamanda canlı sohbetlere de imkan sağladığı için arkadaşlıklarınız yalnızca sanal âlemde kalmaz, bu sohbetlerin sonucunda yeni insanlar tanıyarak güzel arkadaşlıklar da kurabilirsiniz.

Diğer yandan Oktaka Okey aracılığıyla da Türkiye’nin ilk veri tabanlı okey turnuvalarının yapıldığı güvenli ve eğlenceli bir maceraya katılabilirsiniz. Kaliteli, güvenli ve eğlenceli bir Okey oyunu için web sitemizde her kapı eğlenceye çıkıyor.