Karadeniz – Karadeniz Turları

Karadeniz Gezisi

Mavinin ve yeşilin büyüleyici uyumunu görebileceğiniz, ender yerlerden biridir Karadeniz. Doğa güzelliklerinin yanı sıra, tarihsel ve kültürel zenginlikleri de mutlaka görülmelidir. Birçok organizasyonun da yer aldığı, Karadeniz tur imkanları, pek çok firma tarafından sunulmaktadır. Gitmeniz ve görmeniz gereken yerlerin başında Trabzon’da Sümela manastırı, Rize’de Ayder yaylası, Çal mağarası ve yine Trabzon’da bulunan Uzun göl gelmektedir. Bu yerlerin etkileyici güzelliği gören herkesi büyülemektedir. Karadeniz’e gidip de tarihi Sinop cezaevini görmeyi sakın es geçmeyin 4000 yıllık kale Gaskalılar tarafından yapılmıştır. Buram buram tarih kokan ve yurt dışından da ziyaretçileri kendine çeken bir yerdir.

Karadeniz’i gezerken göreceğiniz manzaralar sizi hayrete düşürecektir. Doğa tüm cömertliği ile güzelliklerini sizinle paylaşırken, gören herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Uzun sahil şeridi ve yeşil doğasının yanı sıra gezip görülecek çok yeri bulunan Karadeniz’i doğu, orta ve batı Karadeniz olarak gezmenizi tavsiye ederiz. Böylece görülmesi gereken güzellikleri kaçırmamış olursunuz.

Karadeniz gezisi yapıp da,  bölgenin kendine has lezzetlerini tatmamak olmaz. Hamsi tava hamsili pilav, karalahana yemekleri ve Laz böreği mutlaka denemeniz gerekli lezzetler arasında. Dünyanın her yerinden misafirlerini ağırlayan ve büyüleyen Karadeniz, kendine burada ölünmez dedirttiren yerlerden biridir. Sahip olduğumuz bu doğal cenneti yaşamak ta bizim için oldukça kolay. Dilediğimiz bütçede ve sürede düzenlenmiş olan pek çok tur imkanlarından yararlanabilir, bu doğa harikası bölgemizi doya doya gezebiliriz.