Java yazılımı cevrimiçi manyak okey oyun oynamanızı, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla manyak sohbet etmenizi, konut kredinizin faizini hesaplamanızı, resimleri üç boyutlu olarak görüntülemenizi ve daha pek çok şey yapmanızı sağlar.

 

Java Sun Microsystems firması tarafından geliştirilmiş olan üst seviye bir programlama dilidir. OAK 1995 yılında başarısız olunca SUN firması bu programlama dilinin adını Java olaak değiştirdi ve İnternet üzerinde popüler bir programlama dili haline getirmeye çalıştı. Java, C++ dili gibi nesne yönelimli bir programlama dilidir ancak bu dile göre çok daha sadeleştirilmiştir.

 

Soyadı .java olan Java programlarının çalışıtırılabilir hale getirildiğinde soyadları .class olur ve Java desteği olan herhangi bir web tarayıcısı ile çalıştırılabilirler. Java programları çalıştırıldığı işletim sisteminden hemen hemen bağımsızdır çünkü bu programlar için gerekli destek bütün platformlarda UNIX, Windows ve Macintosh OS gibi verilmektedir.Salonlarımıza giriş yapabilmeniz için bilgisayarınızda JAVA programının kurulu olması gerekir, Java programınız yok ise sitemizde güvenli bir şekilde yükleyebilirsiniz .Hemen bilgisayarına Java yükle