Facebookta Okey Oynamak

OKEYİN TADI                                                                                                                                                 Günümüzde internetten oyun oynama oranı oldukça artmıştır.Sıkıldığınız da, zaman geçirmek için,güzel arkadaş ortamları sağlamak için oyunlara ilgi çoktur.Bunlardan biriside okeydir.Facebook okey,hem vaktinizin güzel,eğlenceli geçmesini hem de bu sayede güzel dostluklar edinmenizi sağlar.

Kafanın dağılması adına en uygun olan oyunlardan bir tanesi de okey olmaktadır. Sayı takibi ve doğru taş dizimi doğrultusunda kazanılan oyunda galip olabilmek adına mutlaka çok dikkatli olunması gerekmektedir. Dikkatli olunmaması halinde oyunun kaybedilme olasılığı oldukça yüksek olmaktadır.Bu doğrultuda okey oynamanın faydalarına gelirsek; kişiler oynarken dikkatini tamamen oyuna verdikleri için stresten uzak olurlar. . Etrafında çok fazla kişi olmayan insanlar kendilerini çok fazla yalnız hissetmekte ve depresyona girmektedir. Okey oynanırken birçok kişi ile sohbet edildiğinden ve yeni kişiler ile tanışıldığından dolayı, depresyona girilmesi ve kişilerin kendilerini yalnız hissetmemesi mümkün olmamaktadır.

 

Okey oynanırken yapılan taş takibi ve taşların doğru dizilmesi kişilerin algı ve takip yeteneğini daha fazla geliştirmektedir.Facebook okey oyna sayesinde,asosyallikten kurtuluyoruz. Dünya’da eğlence aracı olarak en çok hangi siteler tercih edilir tam olarak bilgiye sahip değilim ama iş Türkiye olunca emin olduğum bir tek şey var ki oda ; ilk tercihimizin her zaman okey oyna olduğudur.Bu eskiye dayalı dede den oğul’a , oğul’ dan toruna geçen bir alışkanlıktır.Okey oyununa düşkünlüğümüz kahve kültürümüzün bir uzantısıdır.

Sizde günlük yaşamdaki sıkıntılardan bunaldım,stresliyim,kafamı dağıtmak istiyorum diyorsanız.Facebook okey linklerine girip bunu sağlayabilirsiniz.Bu sayede güzel kalıcı dostluklar sağlayabilir.Eğlenceli zaman geçirip,mutlu olabilirsiniz. Okey oyunu kadın, erkek, yaşlı, ve genç demeden herkesin oynadığı bir oyundur. Yıllardır hayatımızda olan hatta geleneksel hale gelmiş bir oyundur. Hayatımıza ilk olarak evlerimizde daha sonra kafeler de ve daha sonrada internette girmiştir. Ve biliyoruz ki yıllardır fark etmesek de nasıl hayatımızdaysa bundan sonrada hep hayatımızda olacaktır. Ve hiç sıkılmadan oynayacağımız bir oyundur. Ne kadar çok kazanırsak oyundan o kadar da çok zevk alırız.