Okeyde Taşlamak

Hemen hemen oynayanlarımızın 101 oynayanlarımızın çogu bilir taslamayı.Aslında basit bir şey olarak gözüksede tam bir ustalık işidir.Özeliikle 101 de taslama hep küçük atmak degildir dogru zamanda doğru tası atmaktır bence.Mesela çift actıgım zamanlar oluyor 101 de.

 

AdaM hala 1 li 2 li atıyor.Bazen içimden ‘bitmedimi elindeki birler dedigim oluyor’.Sonraki ellerde ise elim acıyor fakat bu seferde büyük atıyor.Allahım yha:)Bazen 99 da bazen 100 de kalıyoruz bu sefer 1 li atan adam büyük atıyor. ama acmıyor işte.Açmamak degilde agırıma giden bu oluyor.Geçen gün oyun oynuyordum,oyunda ortili.tmm ele tek kaldım saglamoyna demeye kalmadı orti tas verdi.Özür diledi ama nafile .

 

Taslama büyük salla desem bu seferde küçük atıyor.elin acmıyorsa actırtmamak en büyük ustalıktır.Bana göre taslama çift acmıs birine cıkmıs büyük atmaktır,seri acmıs birine actıgı tasların büyüğünü atmaktır.hiç acmamıs birinede actırtmamak en büyük ustalıktır.Bazen bazı arkadaslar kendini garantiledilermi taslamayı falan unutuyorlar .Disiplin felan kayboluyor.Birde en büyük ustalık oyunu son ele kadar sanki ilk elmiş gibi devam ettirmektir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.