Bedava Manyak Okey Oyna

Vazgeçilmez bir tutku ve vazgeçilmez bir eğlence anlayışı denildiğinde hepimizin aklına ilk okey oyna cümlesi düşüyor. Arkadaş, aile ve dost meclislerinin her zaman gözdesi olan bu anlayış, toplumumuzda genel bir kültür de oluşturmuş bulunmakta. Bu nedenle dertleştiğimiz ve sohbet ortamı yarattığımız bu ortamda hatta şakalaşmanın da zevkini, mutluluğunu yaşıyoruz.  Biz de Manyak ailesi olarak, sizlere bedava oynama avantajını internet üzerinden sunmanın keyfini yaşıyoruz.

Oyunun nasıl oynandığına dair tüm kuralları her ne kadar hepimiz biliyor olsak da, ilk defa bu eğlenceye ortak olacak arkadaşlara da küçük bir açıklama yapmak gerekiyor. Bu konuda detaylara sitemiz içeriğinde geniş olarak ulaşabilirsiniz, ancak bu sayfamızda da hem sizlere merhaba demek hem de kısa bir anlatımda bulunmamız gerekiyor. Yazımızın devamında bu konuda açıklamamızı bulabilirsiniz.

Sizlere zengin bir sunum oluşturmak amacıyla faaliyete geçmiş olan sitemizde, odalara girebilir, dilediğiniz masayı seçebilir ve hemen okey oyna diyerek eğlenceye merhaba diyebilirsiniz. Beceriniz, şansınız ve bilginize göre seçimde bulunacağınız tüm oyunlarımızda size şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

Canlı oynama fırsatı ile birlikte sizlere hızlı aşamalardan geçerek usta oyuncu olma olanağını da sunduğumuz sitemizde, görsel açıdan gözlerinize yorgunluk vermeyecek bir tasarım seçtik. Kolay uygulama, hızlı bilgilendirme menüsü ve diğer pek çok yeni uygulamayı sitemizde bulabilirsiniz.

Üye Olmadan Okey Oyna

Herhangi bir üyelik işlemine gerek kalmadan ve üye olmadan okey oyna. Direk masa seçerek oynama tercihinde bulunabileceğiniz Manyak ile Türkiye’nin en kalabalık okey salonlarında oyuna hazırsanız, şimdi hemen başlayabilirsiniz.

Dört ana renk üzerinden on üçer taş grupları bulunan oyunda taşların dizilimi için bir de ıstaka dediğimiz sıralama ve düzenleme aracı bulunuyor. Numara ve renk sıralamasını esas alan oyunda, toplam yüz bir taş bulunurken, bu taşlardan iki tanesi sahte okey olarak adlandırdığımız ve gerçek joker yerine geçen taşlardan oluşuyor. Dağıtım sonunda elinizde joker olduğunu ise dağıtıcının zar aracılığı ile seçmiş olduğu taşa bakarak anlayabilirsiniz. Eğer, ortaya açılan taş örnekte sarı beşli ise joker taşımız sarı altılı olarak oyunda geçecektir. Bu taşı, sıralı dizilim sırasında eksik veya beklemekte olduğunuz taşın yerine koyabilirsiniz. Diğer yandan sıralama yapabilmek için en az üç taşın benzer olması gerekiyor. Sıralama dışında kâğıt oyunlarında da adı geçen per dediğimiz farklı renk ama aynı numaradan taşları da kullanabilirsiniz.

Puan kazanmak için tüm taşların sıralı olması gerekirken, elinizde bir fazla taş olması gerekiyor. Bedava manyak okey oyna da normal bitiş iki puan, gösterge göstermek bir puan, okeyi yani jokeri atmak dört puan ve son olarak çifte bitiş ise yine dört puan olarak değerlendirilir. Diğer oyunlarda genelde puan arttıkça kazanma söz konusu iken, oyunumuzda geriye doğru düşüş önemlidir.En az puan kaybeden kazanır. Genelde puanlar da yirmiden başlayarak düşer.

Beş yıldır sizlere online okey oyunu için geniş bir alt yapı sunan Manyak.net ile dilediğiniz zaman üye olmadan, hemen anında oynayabilirsiniz. Salonlarımızda oyun alt yapısını güçlendirmek için Java yüklü olması gerekiyor. Bilgisayarınızda Java yüklü değilse, hemen Java Yükle sayfamızı ziyaret ederek bir kaç dakika içinde indirebilir ve çalıştırabilirsiniz.

Oyun kurallarımıza da kısaca değinmek gerekirse; seçmiş olduğunuz rumuzların diğer kullanıcıları rahatsız etmeyecek nitelikte olması gerekiyor. Bu konuda operatör uyarılarını dikkate alınız. Herhangi bir kişiye edilmiş küfür ve benzeri hakaret içeren cümle ve kelimeler kullanıldığında tüm yasal sorumluluğu da üstlenmiş sayılır.

Yine oyun esnasında herhangi bir şekilde acil yardım söz konusu olduğunda, oyun ana sayfasından gerekli talimatları takip etmenizle acil yardım desteğini sağlayabilirsiniz. Sürekli olarak aynı rumuz ile oyuna girmeniz gerektiği için, girişten hemen sonra avatar seçiminizi yaparak oyuna giriş butonunu tıklayabilirsiniz. İlk defa işlem yapacaklar için takma isim belirlemesi yapmaları gerekirken, şifre ve takma isim kaydet butonuna basıldıktan sonra işlem tamamlanacaktır.

Ülkemizde küçük, büyük herkes okey oynamayı çok seviyor. Bir eğlence oyunu olan okey dört kişi ile oynanadığı için insanları hem eğlendirip, hemde sosyal olmalarını sağlamaktadır. Üyeliksiz Okey Oyna oynamak için birçok site açılmıştır. Fakat açılan sitelerin hepsi de aynı kalitede değildir. Sistem sorunları, bağlantı sorunları, oyundan düşme gibi sorunlar hem oyunun kalitesini hemde sitenin kalitesini düşürmektedir. Bir oyun sitesi olan manyak.net kaliteli sistemi, güçlü bağlantısı ile kaliteli ve keyifli üyeliksiz okey oynama fırsatı verir.

Manyak.net okeyde üye olmasanızda diğer oyuncular gibi sisteme giriş yapıp okey oynamaya başlayabilirsiniz. Sadece manyak.net oyun sitesinde üyeliksiz okey oynama fırsatı bulabilirsiniz.  Manyak.net’e giriş yaptığınızda Mynet okey ve Facebook Okey sitelerine de giriş yapıp okey oynama şansı yakalayabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda okey oyun odaları bulunur. Her bir oda 200 kişiliktir. Oda isimleri Türkçedir. Okey odalarına girip boş bir masaya oturabilirsiniz ya da masa açabilirsiniz. Diğer oyuncularla sohbet etme şansınız vardır. Diğer oyuncularla hem okey oynayıp eğlenerek, hemde sohbet edebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, sosyal paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Okey odalarında eşli okey, çifte gitme, gösterge, renkli bitme gibi seçeneklerle oyununuzu daha eğlenceli ve heyecanlı hale dönüştürebilirsiniz.

Sitemiz ve içeriklerimiz hakkında yorum, düşünce ve sorularınızı iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.

Tavla Oyna Kısmından ise Üye Olmadan Tavla Oyna – Tavla Oynamak istiyorum , canli Tavla Oyna, Tavla Oyunu Gibi Seceneklerimizden dilediginizi secerek Tavla Oynamaya baslayabişirsiniz.

Manyak ailesini seçtiğiniz için teşekkür eder, bol eğlenceler dileriz.