101 okey oyna

101 okey oyna

Birçok kişinin sevdiği bir oyun türü bulunmaktadır ve ona okey adı verilir. Okey hem düz olarak oynayabileceğiniz, hemde özel 101 olarak oynayabileceğiniz bir oyun olmaktadır. Okey birçok kişinin bildiği bir oyundur, fakat birçok kişi daha çok düz okey oynadığından ve 101 okey oyna daha çok matematiksel bir okey oyunu olduğundan, daha fazla düz okey tercih ediliyor, fakat hangisi daha eğlenceli diye soracak olursanız, elbette 101 okey. Bazı sitelerde üye olmanız gerekirken, bazen üye olmadan okey oynayabileceğiniz siteler bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi ise manyak.net olmaktadır.
Burada üye olmadan okey oynayabilirsiniz ve oyunun ne kadar eğlenceli olduğunu görebilirsiniz. Okey oyunu dört kişi ile oynanmaktadır, fakat bilgisayar ve online ortamı olduğunda, bazen iki veya üç kişi, hatta bazen ise bilgisayar ile bile karışılıklı olarak oynayabiliyorsunuz. Gençten yaşlılara kadar birçok kişi boş zamanlarında okey oynayabiliyor ve herkes eğleniyor. Elinize kolanızı alıp saatlerce oyunun başında durabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden 101 oynadığınız zaman, bilgisayar size hesapları yaptığı için rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.
Bilgisayar üzerinden üye olmadan okey oynayabilirsiniz, fakat dikkat etmeniz gereken durum ise, yanlış hareket etmemek. Dalgınlığınıza gelip yanlış bir taş atarsanız veya bu oyunda okey taşını atarsanız, ceza puanı alırsınız ve bu bütün oyununuzu etkilemektedir. Bu sebeple çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bazen yorgun olursunuz ve oyunun ne olduğunu veya okeyin hangi taş olduğunu göremeyebilirsiniz ve okey taşını yanlışlıkla bile atabilirsiniz. Bunu yapmayın. Düz okey oynarken çok kolay, çünkü bütün taşlarınızın belirli sıralarda sıralanmış olması gerekiyor.
Bütün sıralarda ise en az üç tane taşın bulunması gerekiyor ve bu duruma per adı veriliyor. Bütün taşlarınız eksiksiz olduğunda son taşınızı ortaya koyarak bitirdiğinizi söyleyebilirsiniz. Elbette bu düz okeyde geçerli olan bir durumdur, 101 okey ise bambaşkadır.

Her iki oyunda da ne kadar hızlı olursanız, sizin için o kadar avantajlı olur, çünkü ne kadar diğer rakipleriniz açarsa ve ne kadar daha az taş kalırsa, sizin için daha zor olacak. Manyak.net sitesinde üye olmadan okey oynayabilirsiniz ve başka oyunlarda bulabilirsiniz.